Skip to content

Profesjonalizm i dopasowanie

2 lata ago

507 words

Każdej jesieni, gdy rozpoczyna się wybór rezydentów, uczniowie z niepokojem wypychają swoje portfele, starając się uzyskać pozycję w swoim programie pierwszego wyboru, a dyrektorzy programów wzmacniają swoje rzeczy, aby zapewnić rekrutację najbardziej pożądanych studentów. Te sprzeczne programy prowadzą do szalonego rytuału zalotów.
W ciągu ostatnich kilku lat coraz większa liczba studentów skłania się ku specjalnościom stylu życia , dla których istnieją ograniczone miejsca zamieszkania. W swoich obawach uczniowie martwią się, że uzyskanie miejsc zamieszkania we wszystkich specjalnościach będzie trudne, a oni złożą wiele wniosków, aby zagwarantować akceptację. Wobec większej liczby kandydatów dyrektorzy uciekali się do bezosobowych procesów przesiewowych, które umożliwiają im przeprowadzanie wczesnych wywiadów, w szczególności w programach wczesnej walki: otolaryngologii, okulistyki, neurologii, neurochirurgii i urologii. Takie podejście skutecznie przesunęło procesy wyboru kariery z powrotem na trzeci rok, zmuszając uczniów do podejmowania przedwczesnych decyzji specjalistycznych, często z negatywnymi konsekwencjami dla siebie i dla programów.
Wydłużone ramy czasowe na rozmowy kwalifikacyjne oznaczają punkt szczytowy rytuału. Branża lotnicza nasila się od listopada do stycznia, gdy uczniowie poświęcają cenny czas na naukę, aby przemierzyć kraj w trybie pełnej konkury. Albo z powodu silnych sugestii z programów lub własnego lęku, uczniowie czują się zmuszeni do powrotu na drugi rzut oka, aby pokazać zaangażowanie . Następnie, po każdej podróży, spędzają dodatkowy czas wysyłania notatek z podziękowaniami do ankieterów. Przez cały czas rozmowy, zaniepokojeni uczniowie przekazują wiadomości, aby wybrać programy, które oznaczają: Jesteś moim numerem jeden . Dyrektorzy programów, równie gorliwi, przedstawiają podobne obietnice, które oznaczają: Możemy zobaczyć cię w naszym programie w przyszłym roku. Naive uczniowie pokładają wielką wiarę w te drobiazgowo wykonane rekrutacje , w takim zakresie, że czasami ograniczają swoje możliwości i kończą bez miejsca zamieszkania.
W ostatnich tygodniach przed złożeniem list rankingowych uczniowie wysyłają ostatnią partię notatek insynuujących: Jesteś najlepszy; Jestem na pierwszym miejscu. Jednocześnie dyrektorzy programu nawiązują kontakty w ostatniej chwili, próbując wpłynąć na wybranych uczniów. Aby zapewnić sobie własne krótkie listy, dyrektorzy często uciekają się do pytania uczniów, w jaki sposób planują uszeregować swój program – wysoce nieetyczną taktykę i łamiąc zasady.
Te działania są sprzeczne z duchem i intencją programu National Resident Matching. Obie strony straciły z oczu cel: dopasowanie kandydatów do stanowisk, które najlepiej służą zarówno ich potrzebom, jak i potrzebom programów pobytowych. Prawie wszelki pozór profesjonalizmu ze strony którejkolwiek ze stron zaangażowanych w ten rytuał zalotów został utracony. Rzucamy wyzwanie osobom odpowiedzialnym za wprowadzanie zmian niezbędnych do przywrócenia wysokich standardów postępowania.
Linda D. Lewis, MD
Columbia University College of Physicians and Surgeons, Nowy Jork, NY 10032
[email protected] edu
Norma E. Wagoner, Ph.D.
University of Colorado, Denver, Denver, CO 80262
(2)
[przypisy: tian jiang xiong shi cda, wykaz darmowych leków dla seniorów, stomatologia estetyczna krakow ]
[hasła pokrewne: dekspantenol, hurtownia torebek, przeciski pod drogami ]
[hasła pokrewne: tian jiang xiong shi cda, podwiązanie nasieniowodów, olx nowy dwór mazowiecki ]

0 thoughts on “Profesjonalizm i dopasowanie”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Implanty Stomatologiczne[…]