Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/tymek10/ftp/spisaptek.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 0
Zarządzanie SARS – Spis aptek z lekami dla seniorów
Skip to content
2 lata ago

924 words

W odniesieniu do artykułu Wenzela i Edmonda (wydanie z 15 maja), zarządzanie podejrzanymi przypadkami ciężkiego ostrego zespołu oddechowego (SARS) nie jest nieszkodliwe. Niedawno przyjęliśmy człowieka, który powrócił z Sajgonu i miał zapalenie płuc zdiagnozowane na lotnisku. Jego objawy obejmowały gorączkę, kaszel, śródmiąższowe nacieki płuc, limfopenię i podwyższony poziom dehydrogenazy mleczanowej. Nie przeprowadzono żadnej mikrobiologicznej analizy plwociny z powodu środków zapobiegania zakażeniom.2 Pięć dni po rozpoczęciu empirycznej antybiotykoterapii rozwinęła się niewydolność oddechowa, co wymagało przyjęcia na oddział intensywnej terapii. Zapobiegnięto następnie profilaktyce, ponieważ pacjent nie był narażony na nikogo ze znanym przypadkiem SARS, nie odnotowano żadnych przypadków w Saigon, a testy reakcji łańcuchowej polimerazy wymazu z gardła były negatywne dla koronawirusa.3 Wreszcie, Burkholderia pseudomallei znaleziono w plwocinie.
Trzeba pamiętać, że osoby powracające z Azji z zapaleniem płuc mogą nie mieć SARS i że inne możliwe diagnozy muszą być sprawdzone, takie jak melioidoza, która jest najczęstszą przyczyną zapalenia płuc w niektórych rejonach Azji .4,5 szansa na poprawne, wczesna diagnoza została pominięta ze względu na ograniczenia w badaniu plwociny tego pacjenta. Środki zapobiegawcze w zakresie infekcji są niezbędne, ale należy je oceniać codziennie i przerwać tak szybko, jak to możliwe. Szybki test diagnostyczny byłby bardzo pomocny w wykluczeniu SARS i zapewnieniu opieki pacjentom w zwykły sposób.
Lila Bouadma, MD
Violaine Noël, MD
Frédérique Schortgen, MD
Hôpital Bichat, 75877 Paryż, Francja
lila. [email protected] ap-hop-paris.fr
5 Referencje1. Wenzel RP, Edmond MB. Zarządzanie SARS w warunkach niepewności. N Engl J Med 2003; 348: 1947-1948
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Zaktualizowano tymczasowe wytyczne kontroli zakażeń domowych w placówkach opieki zdrowotnej i środowisk dla pacjentów z podejrzeniem SARS. Atlanta: Centers for Disease Control and Prevention, 2003. (Dostęp do 10 lipca 2003 r., Http://www.cdc.gov/ncidod/sars/infectioncontrol.htm.)
Google Scholar
3. Drosten C, Gunther S, Preiser W i in. Identyfikacja nowego koronawirusa u pacjentów z ciężkim zespołem ostrej niewydolności oddechowej. N Engl J Med 2003; 348: 1967-1976
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
4. Currie BJ, Fisher DA, Howard DM, i in. Endemiczna melioidoza w tropikalnej północnej Australii: 10-letnie prospektywne badanie i przegląd piśmiennictwa. Clin Infect Dis 2000; 31: 981-986
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
5. Biały NJ. Melioidoza. Lancet 2003; 361: 1715-1722
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
Nie pomniejszając problemu SARS, zastanawiam się, czy ta sytuacja wiąże się z większą dezinformacją i postrzeganym niebezpieczeństwem niż faktycznym zagrożeniem. Nie jestem zwolenniczką tego, że zburzyliśmy naszą czujność i zignorowaliśmy tę chorobę. SARS wpłynęło na tysiące ludzi, ale muszę zapytać, czy naprawdę mamy rzeczy z perspektywy. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób informuje, że w Stanach Zjednoczonych, grypa prowadzi średnio do 36 000 zgonów i 114 000 hospitalizacji każdego roku.1 Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zasadniczo zamknęła Toronto, miasto prawie 2,5 miliona ludzi2, gdzie miało około 20 zgonów Aby nie umniejszać tej sytuacji, ale Toronto Star doniosła o 59 morderstwach w Toronto w 2001 r., A policja w Toronto zgłosiła 20 morderstw w 2003 r. Powinniśmy być niezłomni w naszej determinacji, aby zminimalizować szkody spowodowane tą chorobą, ale musimy również być uważaj, aby nie dopuścić do szaleństwa, wywołując panikę, która doprowadziłaby do większej szkody i strachu w już wątłej psychice świata.
Christian Donohue, MD
Summit Medical Group, Summit, NJ 07901
2 Referencje1. Grypa (grypa) pytania i odpowiedzi. Atlanta: National Centre for Infectious Diseases, 2002. (Dostęp do 24 lipca 2003 r., Http://www.cdc.gov/ncidod/diseases/flu/facts.htm#12.)
Google Scholar
2. 2001 Spis ludności Kanady. Ottawa, Ont., Kanada: Statistics Canada, 2002.
Google Scholar
Odpowiedź
Autorzy odpowiadają: Lila i współpracownicy wskazują, że nie wszystkie przypadki zapalenia płuc wywołanego przez społeczność z regionu dotkniętego epidemią SARS są spowodowane koronawirusem SARS. Zgadzamy się, że odpowiednia jest szczegółowa historia, badanie fizykalne i seria testów diagnostycznych.
Donohue ostrzega, że lekarze powinni uważać, by nie wpaść w panikę pośród epidemii, szczególnie jeśli liczba przypadków blednie w porównaniu z liczbą pacjentów z pozornie mniej groźnymi infekcjami endemicznymi. Zgadzamy się, że pojawiające się infekcje powinny być zarządzane w sposób oparty na danych, a komunikacja powinna być zrównoważona i zgodna z prawdą. Jednak nie musielibyśmy się mylić z WHO, ponieważ musiała podejmować decyzje empirycznie w obliczu ograniczonych danych. Tak jak lekarz może początkowo przepisać szerokie spektrum antybiotyków pacjentowi z zagrażającą życiu sepsą o nieznanej przyczynie, a następnie zawęzić antybiotyk do wyborów po powrocie antybiogramu, uważamy, że właściwe jest podjęcie szeroko zakrojonych środków ostrożności początkowo, gdy zdrowie publiczne jest zaangażowany. Gdy szczegóły epidemiologiczne staną się jasne, można zastosować bardziej ukierunkowane podejścia. Początkowo WHO nie wiedziała, gdzie stoimy na krzywej epidemii, jakie różne sposoby transmisji były możliwe, ile nowych przypadków wynikało z każdego przypadku (współczynnik reprodukcji przypadku), czy wirus był przenoszony przez dłuższy czas, czy bezobjawowy sprawy istniały. Z perspektywy czasu niektóre z podejść mogą wydawać się nadmierne, ale w kontekście niepewności i ryzyka dla zdrowia uważamy, że były one rozsądne.
Richard P. Wenzel, MD
Michael B. Edmond, MD, MPH
Virginia Commonwealth University, Richmond, VA 23219
[email protected] vcu.edu
(2)
[więcej w: stomatologia estetyczna krakow, stomatologia rzeszow, aparat ortodontyczny cennik ]
[patrz też: buprenorfina, nfz wroclaw skierowania sanatoryjne, certolizumab ]
[przypisy: nfz wroclaw skierowania sanatoryjne, praca piaseczno gumtree, wykaz darmowych leków dla seniorów ]

0 thoughts on “Zarządzanie SARS”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Warszawa USG genetyczne[…]