Skip to content
2 lata ago

506 words

Liczba przypadków SARS według daty początkowej według raportów z czerwca 2003 r. Dane pochodzą z Centrum Kontroli Chorób na Tajwanie (http://www.cdc.gov.tw/ sarsen).
Twój artykuł wstępny (wydanie z 15 maja) opisuje szybkość i siłę Internetu w przekazywaniu światu wiedzy na temat ciężkiego zespołu ostrej niewydolności oddechowej (SARS) i postępów epidemii. Dostęp ten jest niezbędny dla osób z nas na Tajwanie, od urzędników państwowych do podstawowych naukowców takich jak ja. Ze względu na wyłączenie Tajwanu ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), 2 musieliśmy polegać wyłącznie na Internecie w celu uzyskania informacji o SARS na stronie internetowej WHO i innych stronach internetowych, takich jak czasopismo, aż do zespołu epidemiologów z WHO wreszcie przybył w maju, aby ocenić szkody tutaj. Niedoświadczony o wybuchu epidemii, Tajwan był źle przygotowany do tego zadania, a niedociągnięcia w zarządzaniu szpitalem i systemie opieki zdrowotnej zostały ujawnione. Od końca kwietnia szereg klastrów infekcji w szpitalach uczynił Tajwan najszybciej rozwijającą się epidemią 3, choć tempo spadło po połowie maja (ryc. 1). Mówiło się, że żaden pojedynczy podmiot nie jest w stanie samodzielnie zarządzać SARS.4 Przez jakiś czas Tajwan był proszony przez świat, aby to właśnie zrobił.
Ying-Hen Hsieh, Ph.D.
National Chung Hsing University, Taichung 402, Tajwan
[email protected] nchu.edu.tw
4 Referencje1. Drazen JM, Campion EW. SARS, Internet i Dziennik. N Engl J Med 2003; 348: 2029-2029
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Hsieh YH. Polityka utrudniająca pracę SARS. Nature 2003; 423: 381-381
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Aktualizacja 59 – sprawozdanie z wizyty w Guangxi (Chiny), sytuacja na Tajwanie, ryzyko transmisji SARS podczas podróży lotniczych. Genewa: Światowa Organizacja Zdrowia, maj 2003. (Dostęp do 24 lipca 2003 r., Http://www.who.int/csr/sars/archive/2003_05_19/en.)
Google Scholar
4. Aktualizacja 58 – pierwsze globalne konsultacje na temat epidemiologii SARS, zalecenia dotyczące podróży dla prowincji Hebei (Chiny), sytuacja w Singapurze. Genewa: Światowa Organizacja Zdrowia, maj 2003. (Dostęp do 24 lipca 2003 r., Http://www.who.int/csr/sars/archive/2003_05_17/en.)
Google Scholar
Odpowiedź
Drs. Odpowiedź Drazena i Campiona: Bardzo ważne jest, abyśmy nauczyli się na podstawie ogólnoświatowych doświadczeń związanych z ogniskami epidemii SARS. Ta infekcja związana z koronawirusem może ponownie stać się zagrożeniem dla zdrowia na świecie. Globalne zagrożenie wymagało spójnych odpowiedzi, niezależnie od wszystkich naszych różnic. Internet umożliwił szybkie, globalne przekazywanie informacji o epidemiach i procedurach ograniczania rozprzestrzeniania, które zasadniczo były takie same w każdym kraju. Jedną z lekcji do zapamiętania jest to, że w przypadku chorób zakaźnych, takich jak SARS, dobrostan wszystkich zależy od wczesnego wykrycia choroby i otwartej, uczciwej komunikacji między urzędnikami służby zdrowia na całym świecie.
Jeffrey M. Drazen, MD
Edward W. Campion, MD

(5) Listy
Zamknij listy
[podobne: stomatologia rzeszow, proteza szkieletowa acetalowa, stomatolog na nfz gdańsk ]
[więcej w: utylizacja eternitu, hurtownia tapicerska, wdrożenia magento ]
[hasła pokrewne: nfz wielkopolska sanatoria lista oczekujących, pharmatech, olx jastrowie ]

0 thoughts on “SARS i Internet”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Implanty Stomatologiczne[…]

  2. Niedoczynność tarczycy to dość uciążliwa choroba i trzeba brać leki praktycznie cały czas