Skip to content

Środek zaradczy o wysokim ryzyku dla bólu pleców

2 lata ago

353 words

Pragnę zgłosić przypadkowe odkrycie objawowego leczenia bólu krzyża, który do tej pory nie był wykorzystywany w wystarczającym stopniu. Sześć miesięcy temu oceniłem 48-letniego pilota, który przeszedł na emeryturę z dwumiesięczną historią częstych poważnych bólów lewej twarzy. Jego badanie neurologiczne było normalne. Miałem wrażenie, że miał on idiopatyczną neuralgię nerwu trójdzielnego, i szybko zareagował na karbamazepinę (800 mg na dzień w podzielonych dawkach). Podczas sześciomiesięcznej wizyty kontrolnej odnotował ciągłą kontrolę bólu twarzy, ale opisał zaostrzenie przewlekłego, sporadycznego bólu lędźwiowego kręgosłupa o niskim stopniu złośliwości. Podczas badania miał łagodne ograniczenie zginania do przodu, łagodny skurcz mięśni i brak zaburzeń neurologicznych.
Zapytany o czynniki, które pogorszyły lub złagodziły jego ból, zrelacjonował, że jedynym manewrem, który łagodził ten symptom, było powieszenie do góry nogami w jego odbudowanym dwupłatowisku z kokpitu otwartego, zawieszonym przez pas bezpieczeństwa i uprząż naramienną. To leczenie musiało być wykonywane w powtarzających się krótkich seriach, ponieważ statek powietrzny działał na grawitacyjnym układzie wtrysku paliwa; po 10 sekundach do góry nogami silnik zatrzymałby się i trzeba go było ponownie uruchomić podczas nurkowania. Z drugiej strony, jego ból pleców został zaostrzony przez długotrwałe latanie w zwykłej pozycji (z prawej strony do góry). W rzeczywistości obecny zaostrzenie zostało przypisane niedawnej podróży lotniczej z żoną, podczas której nie pozwoliła mu latać do góry nogami.
Sprawa ta rodzi wiele interesujących pytań, między innymi między innymi kwestia stosunku ryzyka do korzyści, efektywności kosztowej, a nawet przeglądu wykorzystania, zakładając, że koszty paliwa mogą być refundowane przez niezależnego ubezpieczyciela pacjenta. Zastanawiasz się również nad wpływem powtarzających się boksów i nurkowań na systemy modulacji bólu w obszarze szarej materii peryksukcyjnej. W każdym razie nadszedł czas na badanie porównujące to podejście z użyciem butów inwersji grawitacyjnej.
Robert S. Hoffman, MD
Półwysep Neurologiczny Współpracownik, Daly miasto, CA 94015
[hasła pokrewne: olx jastrowie, lista darmowych leków dla seniorów, polfilin prolongatum ]

0 thoughts on “Środek zaradczy o wysokim ryzyku dla bólu pleców”